GündemBilgisayarMobil

En İyi 10 Kamera İzleme Programı

Bir evin veya alışveriş merkezinin belirli yerlerinde bazı kameralar görmüşsünüzdür. Bu kameralar CCTV, yani Kapalı Devre Televizyon olarak bilinmektedir. Kameralardaki görüntüleri dış mekanda izleyebilmek içinse bazı programlara ihtiyaç duyarız. Bunların çoğu ücretli olsa da bazıları tamamen ücretsiz, bazıları ise ücretsiz deneme sürümlerine sahip oluyorlar. Aşağıda en iyi CMS kamera izleme programı önerilerimizi tüm özellikleriyle birlikte bulacaksınız. İçlerinden hangisi size uygun geldiyse, programı indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Öncesinde ise bazı temel konularla ilgili açıklamalarımız olacak.

CCTV ve CMS Nedir?

Kapalı devre televizyon anlamına gelen CCTV, genellikle video gözetimi olarak bilinir. “Kapalı devre”, genel olarak halk için yayınlanan normal TV’nin aksine, yayınların genellikle sınırlı (kapalı) sayıda monitöre iletildiği anlamına gelir. CCTV ağları genellikle suç faaliyetlerini tespit etmek ve trafik ihlallerini kaydetmek için kullanılır, ancak başka kullanım alanları da vardır.

CCTV teknolojisi ilk olarak 1942’de Alman bilim adamları tarafından V2 roketlerinin fırlatılmasını izlemek için geliştirildi. Daha sonra atom bombasının test edilmesi sırasında Amerikalı bilim insanları tarafından kullanıldı.

Genelde içerik yönetim sistemi olarak bilinen CMS ise kullanıcıların özel teknik bilgiye ihtiyaç duymadan bir web sitesinde içerik oluşturmasına, yönetmesine ve değiştirmesine yardımcı olan yazılımlardır. Bunların içerisinde görüntüleri depolamak da bulunmaktadır. Bizi ilgilendiren de aslında tam olarak bu kısmıdır.

CMS, kullanıcıların CCTV sistemini bağlamasına ve bakımını yapmasına olanak tanır. Bu yazılımlar ile evinizin, ailenizin, ofisinizin veya bulunduğunuz yerin canlı görüntüsünü kolaylıkla alabiliyorsunuz. Bu yazılımlar sayesinde CCTV’ye uzak yerlerden de erişebilirsiniz.

En İyi 10 Kamera İzleme Programı

Aşağıda kullanabileceğiniz en iyi CMS kamera izleme programlarını bulacaksınız. Hemen hesi Windows bilgisayarların kullanımına uygundur. Mac bilgisayarlarda da kullanılabilir olanlar var fakat bazı üreticiler, Mac için uygun yazılımı sağlamıyorlar.

Her CMS’nin indirme dosyası sıkıştırılmış biçimdedir. İndirilen dosyayı çıkarmak için WinRAR’ı kullanmanız gerekeceğini unutmayın. Hazırsanız listemize geçiş yapalım.

IVMS 4500 by Hikvision

IVMS, Hikvision Company tarafından geliştirilen en iyi CMS’lerden biridir. Bu CMS, kamera kontrolünün yanı sıra kameraya bağlanmak için de piyasadaki en iyi programlardandır. Hikvision, güvenlik çözümleri ve ürünleri sağlayıcısı alanında küresel anlamdan önemli bir isimdir.

Dahua Smart PSS

Zhejiang Dahua Technology Company, video merkezli akıllı IoT ürünleri ve servis sağlayıcısı alanında isim yapmış bir şirkettir. Dahua Technology Company, şehir operasyonları, kurumsal yönetim ve müşteriler için uçtan uca güvenlik çözümleri, ürünleri ve hizmetleri sunar.

TVT | NVMS 1000

NVMS, TVT CCTV kamera markası için geliştirilmiş programlardan birisidir. Bu program, CCTV kameranızı bilgisayarınızda yönetmeniz için birçok özellik sunar. CMS’nin kullanıcılara sunduğu özelliklerden bazıları şunlar:

  • Uzaktan erişim
  • PTZ kontrolü
  • Canlı yayın
  • Video kaydetme
KVMS Pro | CP PLUS

Şimdi de CP Plus şirketi tarafından sağlanan KVMS Pro’dan bahsedeceğiz. KVMS Pro, kullanıcılara çok çeşitli işlevler ve özellikler sunan bir kamera izleme programıdır. Windows ve Mac bilgisayarlarda kullanımı için geliştirilmiştir.

Üst düzey güvenlik ve gözetim çözümünde dünya lideri olan CP PLUS, dünyayı güvenli ve emniyetli bir topluluk haline getirme misyonunu başlatmış bir şirkettir. Geçtiğimiz yıllarda bazı anketler, CP PLUS’ı en iyi güvenlik şirketleri sıralamasında ilk sıralarda göstermiştir.

Xiaomi MI Home

Xiaomi’nin akıllı ev ürünlerinden olan MI Home ile kamera görüntülerini izleyebileceğiniz bir CMS yazılımı mevcut. Windows ve Mac bilgisayarlar için geliştirilen bu program, kullanıcılara her türlü ağda uzaktan erişim, canlı görüntü ve bağlantı sağlamaktadır.

V380 CMS

V380 Camera tarafından geliştirilen V380 yazılımı, V380 CCTV kameralarını bağlamanıza yardımcı olur. Bu CMS programı ile evinizi, belirli alanları ve ofisinizi gözetim altında tutabilirsiniz.

PVMS | Panasonic

PVMS, Panasonic Company tarafından geliştirilen en iyi CMS’ler arasında yer alır. Yalnızca Windows işletim sistemi için mevcut olan bu CMS, CCTV kameralarının bağlanmasına yardımcı olur. Ayrıca uzaktan oynatma, sistem yapılandırması ve görüntülü interkom gibi kullanım avantajları sağlar.

HiFocus CMS

HiFocus CMS, güvenlik çözümleri ve ürünleri için HiFocus Electrovision Company tarafından tasarlanmıştır. Bilgisayarınızdaki CCTV kamerayı bağlamanın yanı sıra kontrol etmenize de yardımcı olan HiFocus CMS, bilgisayarlar için piyasadaki en iyi güvenlik çözümlerinden birisi olarak bilinmektedir.

HiFocus, en gelişmiş CCTV gözetim sistemlerinden faydalanmanızı amaçlar. Sistem, kullanıcılara gelişmiş inceleme, analiz, yorumlama ve yönetim gibi imkanlar sağlamaktadır.

Night Owl Connect

Night Owl Security Company, güvenlik teknolojisi endüstrisinde yenilikçi isimlerden birisidir. Piyasanın en iyi güvenlik çözümü ve ürünlerini müşterilerine sunan şirketin Night Owl Connect adında bir CMS’si bulunuyor.

Bu yazılım, IP cihaz yapılandırması, grup yönetimi, ana önizleme ve günlük arama işlevleri gibi özelliklere sahiptir. Kullanıcıların CCTV kameralarını bağlamasına yardımcı olan bu yazılım, Windows ve macOS işletim sistemli bilgisayarların kullanımına uygundur.

Guarding Vision

Guarding Vision tarafından geliştirilen bu CMS, CCTV kameralarını bilgisayara bağlamamıza ve kontrol etmemize yardımcı olur. Aynı yazılıma birden fazla CCTV kamera markasını bağlama olanağı da sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu