Mobil

En iyi 5 Fotoğraf Düzenleyici

Elimizdeki mobil cihazlar sayesinde her anımızı çekip ölümsüzleştirebiliyoruz. Ama bazen bu fotoğraflar biraz amatör kalabiliyor. Bu yazımızda sizler için amatör fotoğrafları bile profesyonel fotoğraflara çevirecek uygulamaları listeledik! İşte o uygulamalar!

Çoğumuz fotoğraf çekmeyi ya çekilmeyi seviyoruz. Unutulmasını istemediğimiz anılarımızı saklamayı, sosyal medyada oluşturduğunuz platformlarda paylaşmayı ve beğenilme isteği çoğumuzun beklentisi ya da sizin aklınıza hangi neden geliyorsa. Ama bir şekilde çektiğimiz fotoğrafları daha iyi hale getirmek

Kameraların hayatımıza girmesiyle fotoğraf çekmek bazıları için bir tutku bazıları için güzel anıları ölümsüzleştirmenin bir yolu, bazıları içinse sosyal platformlarda paylaşma, beğenilme ve daha çok kişiye ulaşma arzusu olabilir veyahut aklınıza başka hangi sebep geliyorsa.

Çekilen bu fotoğraflar amatör de olsa fotoğraf düzenleme uygulamaları sayesinde profesyonel hale getirmenin yolu birkaç ayar sayesinde oldukça mümkün.

Dilerseniz hemen listemize geçelim!

1- SNAPSEED

  • Seçmeli filtre fırçası.
  •  RAW dosyalarını açması.
  • Ücretsiz daha fazla filtre sunması.

Google tarafından geliştirilmiş mobil fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Ücretsiz verdiği filtreler ile göze çarpan Snapseed, aynı zamanda en fazla olumlu dönüş alan fotoğraf düzenleme uygulamalarından biridir. Snapseed uygulamasını diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarından ayıran en önemli özelliklerden bir diğeri ise kendi filtrelerinizi yaratabilme imkanı vermesidir.

2-Huji/ 1998Cam

  • Retro fotoğraf çekme

Akılı telefonlarınızla eski tip filmli kameralarda olduğu gibi fotoğraflar çekmenizi sağlayan Huji Cam, bir süredir oldukça popüler. Retro tarz fotoğraflardan hoşlananlar Huji Cam uygulamasını kullanarak Android ve IOS cihazlarınızdan eski fotoğrafçılık teknikleriyle fotoğraf çekebilirler. Aynı zamanda 1998Cam uygulaması da bir yan alternatif.

3-Picsart

  • Özgün filtreleri.
  • Ücretsiz olması.
  • Resim remikslemeyi sağlayan ilk uygulama olması.

En popüler mobil fotoğraf düzenleme uygulamalarından biridir. İçerdiği reklamlar kullanıcılarının en büyük şikayetleri arasında yer almaktadır. GİPHY animasyonlu çıkartmalar ile videolarınızı da editleyerek daha efektif kullanabileceğiniz PicsArt uygulaması ile reklamları sorun etmem diyorsanız ücretsiz kreatif iyileştirmeler ile fotoğraf ve videolarınızı düzenleyebilirsiniz.

4-Hypocam

  • Siyah beyaz fotoğrafçılık

Siyah beyaz fotoğrafçılıkta profesyonelleşmek isteyenler için oldukça fazla imkan sunan Hypocam uygulamasının sevenleri oldukça çok ve kullanıcıların gözdesi haline gelmiş durumda.

5-Filto

  • Özgün filtreleri
  • Fotoğrafınızı uygun çıkartmalar

İçerisinde kaybolacağınız oldukça popüler olan bu uygulamaya bayılacaksınız. Ne ararsanız var! Renkli kişiliğinize renk katacak fotoğraflarınız herkesten daha dikkat çekici hale gelecek!

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu