GündemMobilSosyal Medya

Xiaomi Telefonlarda Çıkan Reklamlar Nasıl Kaldırılır?

Bildiğiniz üzere Xiaomi, ürettiği telefonlara reklam yerleştirip piyasaya sürüyor. Xiaomi’ye göre yarar sağlayan bu durum biz Xiaomi kullanıcılarını epey bir rahatsız etmektedir. Normal sitelerde çıkan reklamlar yetmemiş gibi birde dosya yöneticisi ve çeşitli sistem uygulamalarına yerleştiren reklamlar çok fena can sıkar hale geldi. Hemen Xiaomi telefonları için reklam kaldırma yöntemine geçelim.

Xiaomi Reklam Kaldırma,Engelleme Nasıl Yapılır?

Şimdi birçok sistem uygulamasın da reklam olduğu için liste şeklinde kafanızı karıştırmadan yapmanız gereken ayarlara değineceğim.

1- Güvenlik uygulamasında çıkan reklamları kapatma: Güvenlik uygulamasına girip sonrada sağ üst köşeden ayarlar bölüme giriyorsunuz. Ayarlar bölümünden de ÖNERİLEN ayarları gelip Tavsiyeleri alın ayarını kapatıyorsunuz.

2- Temalarda çıkan reklamları kapatma: Öncelikle Temalar uygulamasına giriyorsunuz. Temalar uygulamasına girdikten sonrada en altta bulunan gülen yüze tıklıyorsunuz. Daha sonra karşınıza gelen ekrandan ayarlar kısmına giriyorsunuz. Buradan da bir önceki gibi Tavsiyeler kısmını kapatıyorsunuz.

3- Dosya yöneticisinde çıkan reklamları kapatma: Dosya yöneticine giriyorsunuz. Daha sonra Sol üst köşedeki 3 çizgiye tıklayıp, Ayarlar/Hakkında ekranına geliyorsunuz ve ekranda bulunan Öneriler kısmını kapatıyorsunuz.

4- Müzik uygulamasında çıkan reklamları kapatma: Müzik uygulamasına girip Ayarlar/Gelişmiş ayarlar ekranına geldikten sonra en altta yer EK AYARLAR kısmındaki Tavsiyeleri al ayarını kapatıyorsunuz.

5- İndirilenler uygulamasında çıkan reklamları kapatma: Sağ üst köşeden Ayarlar kısmına girip Önerilen kaynakları kapatıyorsunuz.

6- Reklam tanımlayıcıyı kapatmak için: Ayarları açıp Ek ayarlar/Gizlilik/Reklam servisleri/Kişiselleştirilmiş reklam önerimi ayarına gelip kapatıyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu