GündemMobil

Android Ekran Yer Paylasımı Nasıl Kapatılır?

Akıllı telefonlara gelen Android 6.0 sürümünde birçok farklı avantaj ile karşılaşırken belirli sorunlar da ortaya çıkıyor. Bu aşamada özellikle bankaların uygulamalarını kullanırken insanlar “Ekran Yer Paylaşımı Tespit Edildi” uyarısını alıyorlar. Doğru adımlar ile birlikte bu ekran yer paylaşımı kapatmak mümkün oluyor.

Ekran Yer Paylaşımı Nasıl Kapatılır?

Bu işlemi gerçekleştirmek için kullanıcıların “Ayarlar” kısmına giriş yapması gerekmektedir. Burada yer alan sekmeler içerisinden “Genel” kısmını seçen kişiler sonrasında “Erişilebilirlik” ve son olarak “Motor Kognisyon” kısmına girmelidirler. Burada kullanıcıların karşısına “Touch Assistant” ve “Dokunmatik Kontrol Alanları” seçenekleri çıkacaktır. Bu iki seçeneği de kullanıcıların kapalı şekle getirmesi gerekmektedir. Bu şekilde ekran yer paylaşımı son derece başarılı ve kolay bir şekilde kapatılmış olacaktır.

Ekran Yer Paylaşımını Uygulamalar Kullanarak Kapama

Telefonlarında gerekli kısımlara giriş yapmalarına rağmen kapatma işlemini gerçekleştirmeyen kişiler, bu uyarıyı veren bir programı indirerek de işlemi gerçekleştirebilirler. Facebook Messenger uygulamasını ya da bankaların uygulamalarını indiren kişiler karşılarına bu uyarılar çıktığında buradan “Ayarlar” kısmına geçiş yapabilirler. Burada direkt olarak bu özelliğin kullanıldığı uygulamalar gözükecektir. Kullanıcıların bu alandan tüm uygulamalarda kullanımı kapatması gerekir. Bu şekilde uygulandığında elle her uygulama için bu özellik kapatılmış olur. Böylece kullanıcılar bankaların uygulamalarını tercih ederken kişisel bilgilerinin farklı kişiler tarafından görünebildiği konusunda bir endişeye kapılmadan hareket edebilirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu