İnternetten Para KazanmaBilgisayarGündemMobilSosyal Medya

Akıllı Telefonda Para Kazandıran Uygulamalar

Akıllı Telefonda Para Kazandıran Uygulamalar

Akıllı telefonlar Android ve iOS sistemleri ile sunulan ve piyasada neredeyse herkesin kullanmaya başladığı cihazlar arasında yer alıyor. İnternette ve bilgisayar üzerinde kullanabildiğiniz tüm uygulamaları ve programları çok pratik bir şekilde artık akıllı telefonlar sayesinde de kullanabiliyorsunuz. Mesajlaşma, iletişim, eğlence, hesaplama, yatırım veya alışveriş gibi birçok farklı işlem için kullandığınız akıllı telefon uygulamaları arasında para kazandıran uygulamalar daha keyifli bir kullanım oluşturuyor.

Hem faydalı ve bilgi verici bir niteliğe sahip olan hem de gündelik işlerinizi çözmeniz için yardımcı bir niteliğe sahip olan bu uygulamalar, aynı zamanda da kazanç elde etmenizi sağlıyorlar. Son yıllarda ülkemizde de popüler bir şekilde bu tür uygulamalar oluşturulmaya başlanırken, genellikle yabancı kökenli uygulamalar daha çok tercih edilen yazılımlar arasında yer alıyor. Örneğin, internet üzerinde anket çalışmaları gerçekleştirerek para kazanma imkanına sahip olduğunuz web sayfaları için üretilen uygulamaları telefonlarda kullanabiliyorsunuz.

Anket uygulamaları arasında telefonda kullanabileceğiniz Türkçe mobil uygulamalar için ilk sırada İpsos TR yer alıyor. Bu uygulamaya ücretsiz bir şekilde kayıt gerçekleştirdikten sonra uygulama üzerinde yer alan anketleri doldurmak suretiyle nakit para miktarları kazanabiliyorsunuz. Çeşitli konularda fikirlerinizi paylaşmanız veya tercihlerinizi belirtmeniz ile birlikte demografik anketlere katılmanız sayesinde bu uygulama panelleri üzerinde anket başına farklı miktarlarda para kazanma imkanlarına sahip olabiliyorsunuz.

Görevleri Gerçekleştirerek Para Kazandıran Uygulamalar

İnternet üzerinde bazı uygulamalar sayesinde size verilen görevleri doğru ve zamanında yerine getirdiğinizde para kazandıran uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamalar arasında önemli bir örnek olarak Bounty en popüler kullanımı oluşturan Türkçe uygulamalardan biri kapsamında yer alıyor. Uygulamayı kullanırken size verilen tüm görevleri yerine getirme koşulu bulunurken, bu koşulları yerine getirdiğinizde de size ödeme gerçekleştiriliyor. Anketleri cevaplama, gizli uygulama testlerine katılma ve ürünleri test etme gibi görevler bulunan uygulamada son aşamada kazanç elde edebiliyorsunuz.

Dünya Genelinde Para Kazandıran Uygulamalar

Dünya genelinde milyonlarca insan tarafından kullanılmakta olan İnboxDollars gibi uygulamalar cep telefonlarında kullanıldığı zaman öncelikle üyelik işlemi gerçekleştiriliyor. Üyelik sayesinde 5 Dolar gibi bir kazanç sağladıktan sonra karşınıza çıkan videoları izleyerek ve anketlere ya da alışveriş fırsatlarına katılarak her ay 50 dolara kadar para kazanma imkanına sahip oluyorsunuz. 20 yıla yakın bir mazisi bulunan bu şirket güvenilir şekilde para kazandıran uygulamalar arasında yer alıyor. Kullanıcılarının sağladığı anket cevaplarını uluslararası şirketlerin kullanımına sunan bu uygulama, Amerikan tabanlı bir sistem olmakla birlikte bugüne kadar 10 milyon dolar üzerinde para dağıtmış bir uygulama olarak biliniyor.

Uygulama Yükledikçe Para Kazandıran Uygulamalar

Akıllı telefonlarınıza uygulama yüklemeye özendiren bir uygulama olarak Cash for Apps uygulaması para kazandıran uygulamalar arasında en ilginç seçeneklerden birini oluşturuyor. Uygulama üzerinde size sunulmuş olan farklı uygulamaları telefonunuza yükleyerek kredi sahibi olabiliyorsunuz. Yüklediğiniz bu uygulamaları daha sonrasında tekrardan silseniz de kazandığınız puanlar geçerli kalıyor. Her kazandığınız 300 puan 1 dolar değerine denk gelirken, bu puanları eBay, Starbucks, Google Play gibi platformlarda hediye kartı olarak kullanabilirsiniz. Hem Google Play üzerinde hem de Apple Store üzerinde bulunmakta olan bu uygulamada arkadaşlarınızı davet ettiğinizde de daha fazla puan kazanabiliyorsunuz.

Uygulama yükleme veya farklı bir seçenek olarak internet üzerine resim yükleme gibi imkanlar sayesinde de kazandıran uygulamalar görünüyor. Bu noktada bir örnek olarak Clashot mobil uygulaması, para kazanmanızı sağlayan bir program olarak Android ve iOS telefonlarda yüklediğiniz resimler ile kazanç oluşturuyor. Bu uygulamayı telefonuna yükledikten sonra öncelikle telefonunuzla fotoğraflar çekerek uygulamaya ekliyorsunuz. Uygulama merkezi bu fotoğrafları düzenleyerek internet siteleri için satışa çıkardığında, yapılan satışlarda siz de belirli bir yüzde üzerinden kazanç elde ediyorsunuz. Belli bir tema ile fotoğraf yüklemesi gerçekleştirdiğinizde de daha fazla kazanç elde etme imkanına ulaşabiliyorsunuz.

Sosyal Medyada Para Kazandıran Uygulamalar

Sosyal medya uygulamaları her ne kadar gündelik sohbet, paylaşım, eğlence ve boş vakit geçirmek için kullanılan uygulamalar olsa da Facebook, Twitter ve YouTube gibi birçok farklı uygulama sayesinde telefon üzerinden para kazanabiliyorsunuz. Sosyal medya uygulamaları para kazandıran uygulamalar arasında öncelikle Facebook sayesinde ön plana çıkıyor.

Akıllı telefonlarda kullanılmakta olan Facebook uygulaması sayesinde basit bir işlem gerçekleştirerek sayfa açma imkanına sahipsiniz. Farklı ve ilgi çekici bir konuya odaklanmış olan bu sayfada isterseniz sağlık videoları paylaşabilir isterseniz Ankara’da yeni kurulan işlerle ilgili paylaşımlar gerçekleştirebilirsiniz. Ortalama olarak günlük 3 ya da 4 adet paylaşım gerçekleştirmeniz ile birlikte 6 ay gibi düzenli bir sürede bine yakın paylaşım yapmış olabilirsiniz. Bu gibi bir durumda Facebook, siz reklam çalışması yapmasanız dahi videolarınızı ön plana çıkaracak ve videolarınız daha fazla kişi sayısınca izlenmeye başlanacaktır. Bu sayede açmış olduğunuz sayfa binlerce takipçiye sahip olacak ve 10 bin takipçiye ulaştığında ise sponsorlu paylaşım gerçekleştirme imkanına ulaşacaksınız.

Sponsorlu paylaşım gerçekleştirirken eğer, gerçekten ilgi çekici ve büyük potansiyelli bir sayfa iseniz, her paylaşımda 50 ile 150 TL arasında bir kazanç sağlayabilirsiniz. Eğer, çok daha geniş kitlelere hitap eden sayfalar açarsanız, müşterilerinizi etkileme potansiyeline sahip olduğunuz için daha yüksek kazanç elde edebilirsiniz.

Facebook kadar aktif olarak kullanılan ve ilgi çekici sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter sayesinde de kar elde edebilirsiniz. Twitter üzerinde tek bir paylaşım sayesinde dahi binlerce kullanıcıya ulaşabilir ve birkaç saat içerisinde binlerce takipçi sahibi olabilirsiniz. Genellikle Twitter üzerinde video paylaşımı gerçekleştiren hesaplar komedi, siyasi ve teknolojik videolar paylaşarak çok daha geniş kitlelere ulaşmaktadır. Facebook sayfalarında olduğu kadar yüksek miktarlara ulaşmasa dahi Twitter üzerinde de bir ürün tanıtımı yapabilir ya da satış ortaklığı yaptığınız bir kişi için referans kodu paylaşımı gerçekleştirerek referans ödemesi alabilirsiniz. Paylaşım yaptığınız bu işlem ile birlikte link içeren sayfaya yönlendirilen her kullanıcı sayesinde 20 TL gibi bir kazanç elde edebilirsiniz.

Sohbet Ederken Para Kazandıran Uygulamalar

Dünyada sohbet etmek için en çok kullanılan uygulamalardan biri olan WhatsApp, aynı zamanda para kazandıran uygulamalar arasında da yer almayı da başarıyor. Günümüzde her akıllı telefon sahibi WhatsApp kullanmaya da başlarken, Rusya gibi ülkelerde açılan ücretli WhatsApp gruplarına katılım gerçekleştirerek insanların sizinle bu konularda sohbet etmesini sağlayabilir ve bu sohbetler sayesinde de para kazanabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden ürün pazarlaması gerçekleştirerek farklı komisyon miktarları ile de para kazanabiliyorsunuz.

Google Sayesinde Para Kazandıran Uygulamalar

Her akıllı telefonda yer alan Google sistemlerinde ayrıca para kazandıran uygulamalar için Google anketler değerlendirilebilir. Android kullanıcıları Google Play kullanma şartı ile sunulan Google ödüllü anketlere cevap verdiklerinde para kazanabilirler. Birkaç basit soruya cevap verdikten sonra size sunulan ödüllü anketleri alarak bu anketlere cevap verebilir ve ortalama bir gelir elde edebilirsiniz.

Hem Bitcoin Hem Para Kazandıran Uygulamalar

Kripto para denince akla gelen iki seçenek olan Bitcoin ve Ethereum kazanma imkanına sahip olurken, aynı zamanda kazandıran uygulamalar arasında Bitmaker Free Bitcoin uygulaması yer alıyor. Storm Play olarak da bilinen bu uygulama ile telefonunuzda ücretsiz bir şekilde Bitcoin kazanabilir ve aynı zamanda 30 dakika giriş süreleri ile değişen Bitcoin Blokları için ödeme yapılır. Uygulama size oyun veya başka görevler vererek bu görevleri bitirdiğinizde, para kazanma yani Bitcoin kazanma imkanı sağlıyor.

Para kazandıran uygulamalar ve internetten para kazanma ile ilgili daha fazla bilgi almak için bize aşağıdaki yorum bölümünden sorularınızı ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu